edycja 2004
Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne
Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne
Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne Olsztyn 2004
pod patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna
Czesława Jerzego Małkowskiego

Protokół z obrad jury Otwartych Mistrzostw Fotograficznych Olsztyn 2004


Jury Otwartych Fotograficznych Mistrzostw Warmii i Mazur 2004 w składzie:

  • Ryszard Czerwiński
  • Mieczysław Wieliczko
  • Waldemar Bronakowski
  • Marek Marcinkowski
  • Paweł Staszak

po zapoznaniu się ze 177 zestawami prac, które spełniły wymogi regulaminowe postanowiło przyznać nagrody następującym autorom w poszczególnych kategoriach:
AKT,   ARCHITEKTURA,   FAUNA I FLORA,   MUZYKA,   PEJZAŻ,   PORTRET
W toku obrad Jury zadecydowało także o przyznaniu Nagrody Specjalnej Prezydenta Miasta Olsztyna dla najlepszej fotografii, którą uhonorowano pracę zatytułowaną  „Wschód księżyca”– Krzysztofa Raczyńskiego z Olsztyna.


Nagrodę Specjalną Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury
Marka Marcinkowskiego, otrzymał
Tomasz Przybylski zamieszkały w Gdańsku,
za pracę zatytułowaną „Solo Tomasza”




AKT:


I Miejsce Piotr Tutka  – za pracę zatytułowaną „W sobie...”
  
II Miejsce Marta Chodosz  –  za pracę zatytułowaną „Barwa”

III Miejsce Justyna Komar  – za pracę zatytułowaną „Gruszka”


ponadto w powyższej kategorii wyróżniono autorów następujących prac:

Michał Topa – Olsztyn („Roztargnienie melancholia”)
Justyna Komar – Kotuń („Limonka”)
Ludmiła Serefko – Kraków („Kobieta bez twarzy” x 3)
Piotr Tutka – Olsztyn („Upojenie opętanie”)
Marta Chodosz – Warszawa(„Cienie”)
Wiesław Kołodziejski – Olsztyn („Czekając na miłość”, „Wysokie progi”)
Marcin Paweł Mazur – Lublin („Marta”)
Cezary Zacharewicz – Olsztyn („Sekret”)
Karol Rajch – Olsztyn(„Akt I, II, II”)






ARCHITEKTURA:


I Miejsce  – Michał Topa z Olsztyna, za pracę zatytułowaną „Santorini”
   
II Miejsce –  Krzysztof A. Worobiec z Kadzidłowa, za pracę zatytułowaną„Kapliczka przydrożna koło Giżycka”

III Miejsce –  Ewa Seniczak-Ścibior z Warszawy, za pracę zatytułowaną „Zaułek”



Ponadto w powyższej kategorii wyróżniono autorów następujących prac:

Elżbieta Walentynowicz – Piaseczno („Dwie wieże”, „Luwr”)
Adam Bazydło – Olsztyn („Siostry”, „Alhambra”)
Tomasz Raczyński – Olsztyn („Ślimak”, „Moje Miasto”)
Marta Chodosz – Warszawa(„Kamień”)
Cezary Zacharewicz („bez tytułu”), Zbigniew Chrobak - Warszawa („Pamięć II”)
Anna Szyma – Częstochowa („Schody ku górze I”)
Milena Fitas – Olsztyn („Uroki Hiszpanii”)
Magdalena Blus – „Czekając na...”
Tomasz Grądzki – Olsztyn („Wieża Babel”)






FAUNA I FLORA:


I Miejsce  –  Michał Topa – Olsztyn, za pracę zatytułowaną „Życie”
   
II Miejsce  –  Hubert Jasionowski, Szczytno za pracę zatytułowaną „Zwiastun wiosny”

III Miejsce  –  Magdalena Komorowska, Mińsk Mazowiecki, za pracę zatytułowaną „Niewinność”.


ponadto w powyższej kategorii wyróżniono autorów następujących prac:

Tomasz Krupiński – Sasek Mały („Cielak”)
Hubert Jasionowski – Szczytno („Śmieszki we mgle”, „Latający klejnot”, „Startujący łabędź”, „Ptasi peryskop”)
Bartosz Pawlik – Olsztyn („Kolce korony cierniowej”, „Ukwiały”, „Glass Fische in blue canion”)
Andrzej Tetych – Olsztyn („Rogacz, ale święty”, „... w przyszłość”)
Piotr Targoński – Olsztyn („Ślimak”)
Marta Chodosz – Warszawa („Rykowisko”)
Wojciech Bartosik – Olsztyn („Popołudniowa Sielanka”)
Magdalena Komarowska –Mińsk Mazowiecki („Bezrobotni”, „Piąte piętro I”)
Magdalena Rogowska – Otręba – Olsztyn („Sieć pajęcza”)
Tomasz Raczyński – Olsztyn („A, kuku!”)
Ewa Seniczak-Ścibior – Warszawa („Kot”)
Barabara Kokoryn – Olsztyn („Lipa”)
Andrzej Jurkian – Olsztyn („Listek”)
Marcinj Nawrocki – Kutno („Dwie wieże”)




MUZYKA:


I Miejsce – Tomasz Przybylski z Gdańska, za pracę zatytułowaną „Solo Tomasza”

II Miejsce – Romuald Cichos z Lublińca,  za pracę zatytułowaną „Światło rampy”

III Miejsce  – Piotr Tutka z Olsztyna, za pracę zatytułowaną „Doznania 1”


ponadto w powyższej kategorii wyróżniono autorów następujących prac:

Andrzej Musiński – Iława („Jazz”, „Jan Ptaszyn Wróblewski”)
Paweł Strzelec – Olsztyn („Wyczucie”, „Spełnienie”)
Jarosław Poliwko – Gdańsk („Bilet w jedną stronę”, „W swoim gronie”, „Do bólu”)
Cezary Zacharewicz – Olsztyn („Samskejti – Sigur Rôs”)
Krzysztof Milewski („Strunowatość II”)
Jakub Dziewit – Dąbrowa Górnicza(„Rozak”)
Agnieszka Łakomy – Katowice („Jazz III”)
Harald Bem – Ruda Śląska („Lechu – Horroscope”)
Joanna Fidelus –Iława („Taniec Pomarańczy”)
Łukasz Batkowski – Olsztyn („Woodstock 04”)
Tomasz Przybylski – Gdańsk („Jazz Janker II”)
Wiesław Kołodziejski – Olsztyn („Linia dźwięku”)



PEJZAŻ:


I Miejsce – Krzysztof Raczyński z Olsztyna, za pracę zatytułowaną „Wschód księżyca”
   
II Miejsce – Grzegorz Wadowski z Bisztynka, za pracę zatytułowaną „Sztorm”

III Miejsce – Zbigniew Chrobak z Warszawy, za pracę zatytułowaną „Biały II”


ponadto w powyższej kategorii wyróżniono autorów następujących prac:

Katarzyna Skupień – Kraków („Rankiem nad Czarną I”)
Witold Spisz – („Kiedy wstaje dzień”, „Osieczna”, „Gdzie nie spotkam nikogo”)
Jacek Piotr Białkowski – Olsztyn („Jaroty”, „Tam gdzie początek i koniec...”)
Katarzyna Koślińska – Warszawa („Bezdroża”)
Małgorzata Mikuła – Olsztyn („Dolina Göreme”, „Plaża w Uludeniz”)
Ewa Baran-Gądek i Maciej Gądek – Kraków („Bystra nocą”, „Pieśń o Krywaniu”)
Jan Pawlik – Olsztyn („Podwodny pejzaż” x 4”)
Anna Worowska – Białystok („Ptaki w krajobrazie I i IV”)
Piotr Konstantynowicz – („Trzciny II”)
Tomasz Kołtun – Białystok („Wierzba II”)
Piotr Kurpiewski – („Pielgrzym”)
Wojciech Lisiński – Olsztyn („Przed burzą”)
Małgorzata Gadomska – Olsztyn („Wszystko pomarańczowe”)
Piotr Piątek – Wieliczka („Malowane niebem”, „Za płotem krajobrazu”)
Radosław Wójcik – Olsztyn („A pod pomostami, słońce promieniami grabi”)
Marek Kaczmarczyk – Olsztyn („Pejzaż” x 2)
Piotr Targoński – Olsztyn („Brzoza”, „Krzywa brzoza”)
Michał Topa – Olsztyn („Cisza niepokój”)
Szczepan Bonalski – Działdowo („bez tytułu”)
Piotr Grochala – Warszawa („Barwy gór”)
Ewa Seniczak-Ścibior – Warszawa („Horyzont”, „Hel”)
Cezary Krywiczanin – Mrągowo („Jesień w okolicach Morąga”)
Tomasz Raczyński – Olsztyn („Grobla w otchłań”, „Gdzieś nad morzem”)
Maria Karmowska – Olsztyn („Kamień w wodę”)
Andrzej Mariusz Kaczmarczyk – Ruciane Nida („We mgle”)
Katarzyna Kobel – Wrocław („Wspomnienia z Holandii”)
Adam Bazydło – Olsztyn („Horyzont”)
Dariusz Siatkowski – Olsztyn („Brzeg”)
Wojciech Bartosik – Olsztyn („Leśne lustro”)
Jerzy Łaźniewski – Stawiguda („Balet”)
Krzysztof Raczyński – Olsztyn („Bieszczady”)
Elżbieta Walentynowicz – Piaseczno („Baśniowy las”)
Monika Toporowska – Olsztyn („Sady”)






PORTRET:


I Miejsce – Mariusz Paweł Mazur z Lublina, za pracę zatytułowaną „Spojrzenie bezcenne – portret córki”
   
II Miejsce  – Michał Topa z Olsztyna, za pracę zatytułowaną „Kobieta”

III Miejsce – Marcin Onufryjuk z Białegostoku, za pracę zatytułowaną „Portret #1”


ponadto w powyższej kategorii wyróżniono autorów następujących prac:

Dariusz Siatkowski – Olsztyn („Portret opisowy <multi ekspozycja>”)
Bartłomiej Pawelec – Kowary („Bezdomny”, „Czas jest bezwzględnym rzeźbiarzem ludzi”, „Pasterka”, „Przed salonem”, „Rdzawy portret”)
Dariusz Zatoka – Czarnków („xxx” x 3)
Anna Mickiewicz – Tomaszkowo („in blue” x 3)
Katarzyna Koślińska – Warszawa („Wspólnota”)
Bolesław Uryn – Olsztyn („Memento mori II”)
Paweł Mazur – Lublin („Ucieczka”, „W ciałach dwóch duszą jedną – autoportret małżenski”)
Anna Ducka – Czarnków („Na progu czasu II”)
Justyna Jurczak – Krosno („Wanda”)
Przemek Tetyk – Olsztyn („Niewinny bożek”)
człowiek - architektura - natura
człowiek - architektura - natura