edycja 2005
Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne
Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne
Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne Olsztyn 2005
pod patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna
Czesława Jerzego Małkowskiego

    Rozdanie nagród
odbyło się 16 grudnia 2005 o godz. 18 w Sali Sesyjnej UM Olsztyn,
Plac Jana Pawła II 1.

Otwarcie wystawy pokonkursowej
16 grudnia 2005, godz. 19 Galeria Rynek MOK
Stare Miasto 24/25

Wystawa pokonkursowa wybranych
zdjęć nadesłanych na OMF 2005
– 16 grudnia 2005,
godz. 19 Spichlerz MOK (Piastowska 13).

Protokół z obrad jury Otwartych Mistrzostw Fotograficznych Olsztyn 2005


Jury konkursu w składzie:

  • Waldemar Bronakowski
  • Ryszard Czerwiński
  • Marek Marcinkowski
  • Paweł Staszak
  • Mieczysław Wieliczko

w dniu 12 listopada 2005 roku postanowiło przyznać następujące nagrody:




Grand Prix Otwartych Mistrzostw Fotograficznych Olsztyn 2005
Cezary Dębowski za fotografię „Armia”




Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Olsztyn Czesława Jerzego Małkowskiego
dla najbardziej oryginalnej fotografii

– Bolesław Uryn za cykl trzech fotografii „Solistka z Khulan Kholgor”, „Nadymdawaa”, „Mnich lamajski”.





W kategorii  Akt  przyznano następujące nagrody:


I   Miejsce – Piotr Rosiński za fotografię „Niewinność”

II   Miejsce – Michał Strzelecki za fotografię „bez tytułu 5”

III  Miejsce – Paweł Strzelec za fotografię „Oczekiwanie”






W kategorii  Architektura  przyznano następujące nagrody:


I Miejsce – Artur Magdziarz za fotografię „Pałac Rybokarty”

II  Miejsce – Romuald Fajtanowski za serię fotografii „ Hala Targowa 2004”, „Komin i grafitti”, „Czerwony dozorca”, „Szczelina”

III  Miejsce – Ewelina Kosma za fotografię „ Moje miasto 3” i „ Moje miasto 2”






W kategorii  Fauna i flora  przyznano następujące nagrody:


I  Miejsce – Cezary Dębowski za fotografię „Polecieć”

II Miejsce – Andrzej Tetych za fotografię „Przed huczką”

III Miejsce – Marcin Sacha za fotografię „Szklana kula”





W kategorii  Muzyka przyznano następujące nagrody:


I  Miejsce – Magdalena Syczyło za fotografię „Przystanek Woodstock-Żary. Koncert Sweet Noise”

II   Miejsce – Michał Drozd za fotografię „Eddy Clearwater”

III  Miejsce – Jarosław Poliwko za fotografię "Ja wiem”






W kategorii  Pejzaż  przyznano następujące nagrody:


I  Miejsce – Cezary Dębowski za fotografię „Armia”

II  Miejsce – Piotr Targosz za cykl 3 fotografii „Ciepły promyk”

II  Miejsce – Anna Worowska za fotografię „Pejzaż tkany wodą”






W kategorii  Portret  przyznano następujące nagrody:


I  Miejsce – Marcin Giba za cykl 6 fotografii „Pod powiekami”

II  Miejsce – Bolesław Uryn za „Solistka z Khulan Kholgor”, „Nadymdawaa”, „Mnich lamajski”.

III  Miejsce – Michał Drozd za fotografię „Andrzej Nowak i Pinia”
człowiek - architektura - natura
człowiek - architektura - natura