człowiek

I Miejsce – Piotr Dowejko (Olsztyn) - "Ludo-wisko"

II Miejsce – Karolina Jonderko (Rydułtowy) - "Nieobecność"

III Miejsce – Tomasz Rusak (Olsztyn) - "Dziewczyna z Bago"







I Miejsce – Roman Lipiński (Zielonka) - "Mostek nad czarną", "Sen nad Narwią",
"Płot,…Po prostu płot", "Mazowiecki świt", "Brzask", "Bieszczadzki wschód"

II Miejsce – Marzena Wieczorek (Kressbronn) - "Zimowe opowieści cz. II";
"Zimowe opowieści cz. III"

III Miejsce – Michał Sośnicki, Kraków -  "Jesienny poranek"







I Miejsce – Zenon Embinger (Lublin) - cykl "Szaruga"

II Miejsce – Katarzyna Woźniak (Łódź) -  "Bryła", "Domy", "Ciasna przestrzeń"

III Miejsce – Jan Walczewski (Warszawa) fotografia bez tytułu





Dnia 20.11.2009 roku jury w składzie: Ryszard Czerwiński, Marek Marcinkowski, Igor Omulecki i Paweł Staszak podczas obrad Otwartych Mistrzostw Fotograficznych Olsztyn 2009 w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie, przy ulicy Dąbrowszczaków 3 ustaliło następujący podział nagród i przyznało następujące wyróżnienia:

natura
architektura




Paweł Wawrzyniak, Krępa Słupska - "Ogródkowa księżniczka", "Rybak 1"
Magdalena Borowiec, Warszawa - "Żniwiarz"
Piotr Woliński, Rzeszów - " Miłośnik", "Releve"
Krzysztof Gołuch, Knurów - "Rugbiści - II"
Justyna Radzymińska, Warszawa - "Andrzejek", "Matejko", "Jerzyk", "Babcia"
Izabela Urbaniak, Łódź - "Portret samotnego mężczyzny 1", "Portret samotnego mężczyzny 4"
Łukasz Podolski, Działdowo - "Moment ciszy"
Natalia Sroka, Grzebienisko - "Cyganka"
Przemysław Tetyk, Pluski -  "Kalosze"
Paulina Pelisiak - "Zło", "Dobro"
Anna Wojszel, Wipsowo - "W szalonym deszczu"






Marcin Nawrocki - "Polowanie", "Potyczka"
Leszek Paradowski, Drawsko Pomorskie -  "Pierwsza odsłona", "Zamarznięte wspomnienia"
Grzegorz Połowczuk, Czechowice-Dziedzice - "Bielą spowite"






Tomasz Stawarski - "Współczesna chata warmińska"
Krzysztof Kurowski, Łódź -  "Z boku bloku", "Niebieski 2", "Z boku bloku 7"
Piotr Dowejko - "Jezioro łabędzi"


Nagrody:
człowiek


Wręczenie nagród odbędzie się w sobotę 5 grudnia o 18.00 w sali kameralnej Kamienicy Naujacka
Otwarcie wystawy nagrodzonych zdjęć bezpośrednio po ceremonii wręczenia nagród w Galerii Amfilada
Kamienica Naujacka Olsztyn, ul. Dąbrowszczaków 3


regulamin                           nagrody                              powrót
człowiek - architektura - natura
człowiek - architektura - natura
edycja 2009
Grand Prix Nagroda Prezydenta Miasta Olsztyn
Piotra Grzymowicza
– Justyna Radzymińska, Warszawa - za serię portretów: "Andrzejek", "Matejko", "Jerzyk", "Babcia"


Nagroda specjalna Tygodnika "Polityka"
-  Krzysztof Gołuch, Knurów - za fotografię "Rugbiści - II"

Wyróżnienia:
Do konkursu zakwalifikowano 832 fotografie 166 autorów z Polski i zagranicy.
Piotr Dowejko - "Ludo-wisko"
Krzysztof Gołuch -  "Rugbiści - II"
Justyna Radzymińska - "Matejko"
Roman Lipiński - "Mostek nad czarną"
Zenon Embinger - cykl "Szaruga"

NAGRODZONE PRACE



 
Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne
Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne
natura
architektura