Olsztyn, dnia 13.10.2014

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA
IX OTWARTYCH MISTRZOSTW FOTOGRAFICZNYCH OLSZTYN 2014



Jury Otwartych Mistrzostw Fotograficznych Olsztyn 2014 w składzie: Filip Ćwik, Krzysztof Gierałtowski, Marek Marcinkowski, Paweł Staszak, Wojciech Wieteska podczas obrad dnia 13 października 2014 roku, po zapoznaniu się z 645 pracami, które spełniły wymogi regulaminowe postanowiło przyznać następujące nagrody następującym uczestnikom:


Grand Prix Prezydenta Miasta Olsztyn
Piotra Grzymowicza 
Marta Leśniakowska (Warszawa)
za cykl „Ukraina 2014”


I. Złote Szkło
    – Marta Leśniakowska, Warszawa za cykl „Ukraina 2014”

II. Srebrne Szkło 
    – Rafał Michalak, Wrocław za fotografię „Pierścionek zaręczynowy, cz.2”

III. Brązowe Szkło  
    – Cezary Krywiczanin, Mrągowo za fotografię
    „Święto Jordanu w Wojnowie, nr.5”

kategoria człowiek
I. Złote Szkło
    – Piotr Wyrzykowski, Olsztyn za dwie fotografie „Panteon”

II. Srebrne Szkło
    – Artur Pławski, Tychy za fotografię „Dachy”

III. Brązowe Szkło 
    – Michał Kusiak, Sosnowiec za fotografię „Most”

I. Złote Szkło
    – Artur Pławski, Tychy za fotografię „Żubr

II. Srebrne Szkło
    – Michał Statkiewicz, Malbork
    za fotografię „…szybciutko, trzymamy dla was miejsca”

III. Brązowe Szkło 
    Iwetta Gintowt-Paprocka, Liszki za fotografię „Pole”

kategoria natura

kategoria architektura


Jury przyznało również wyróżnienia, które otrzymują:

W kategorii "Człowiek"
• Artur Pławski, Tychy za fotografię „Starówka”
•Tomasz Okoniewski, Korczyna za fotografię „Początek dniówki”
• Magdalena Szurek, Olsztyn za fotografię „Olsztyn wczoraj i dziś”
• Dobrawa Rutkowska, Kutno za fotografię bez tytułu
• Łukasz Kapa, Wrocław za fotografię „Alice and Tom”
• Jarosław Poliwko, Olsztyn za fotografię bez tytułu
• Arkadiusz Branicki za fotografie: „Line”,  „Zodiac – Pisces” oraz „Candles”
• Michał Dogoda, Lądek za fotografię „Trudność”
• Maciej Podgórski, Olsztyn za cykl 3 fotografii: "Jestem", "Odcięcie", "Bezpieczny krzyk"

W kategorii "Natura":
• Iwetta Gintowt-Paprocka, Liszki za fotografię „Droga”
• Dawid Galiński, Zielona Góra za fotografię „Bambi”
• Anna Jakubowska, Gdańsk za fotografię „Zaspa”
• Szczepan Bonalski, Działdowo za fotografie „Na wodzie malowane 1” oraz „Na wodzie malowane 2”
• Marzena Wieczorek, Pszczółki za fotografię „Kannensteinen”
• Michał Sieradzan, Kielce za fotografię „Malowane”
• Rajmund Szczepański, Działdowo za fotografię „Most do raju”
• Rafał Reddig, Olsztyn za fotografię „Leśne impresje I”
• Bogdan Białczak, Nowa Wieś za fotografię bez tytułu

W kategorii "Architektura":
• Romuald Fajtanowski, Bydgoszcz za fotografię „Hotel”
• Jarosław Blaminsky, Warszawa za fotografię „Żarówka”
• Michał Sieradzan, Kielce za fotografię „Zryw rewolucyjny”
• Marek Kulikowski, Ostrołęka za fotografię Zamek – L’ile d’Yeu”

Nagrodzone oraz wyróżnione prace znajdą się na wystawie pokonkursowej, której wernisaż odbędzie się wraz z galą rozdania nagród dnia 6 listopada 2014 roku w Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultura w Olsztynie, przy ulicy Dąbrowszczaków 3 w Olsztynie. Wstęp na galę rozdania nagród oraz wystawę jest wolny.

Filip Ćwik
Krzysztof Gierałtowski
Marek Marcinkowski
Paweł Staszak
Wojtek Wieteska


Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne
Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne
Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne
człowiek - architektura - natura
człowiek - architektura - natura
edycja 2014

2
3
1
2
3
1
2
3
strona główna                      wyniki konkursu                    regulamin konkursu  /doc/  /pdf/                   zdjęcia z finału