Olsztyn, dnia 16.10.2015

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA
XI OTWARTYCH MISTRZOSTW FOTOGRAFICZNYCH OLSZTYN 2015



Jury Otwartych Mistrzostw Fotograficznych Olsztyn 2015 w składzie: Krzysztof Gierałtowski, Igor Omulecki, Marek Marcinkowski, Paweł Staszak, Mieczysław Wieliczko podczas obrad dnia 16 października 2015 roku, po zapoznaniu się z 528 pracami, które spełniły wymogi regulaminowe postanowiło przyznać następujące nagrody następującym uczestnikom:


Grand Prix Prezydenta Miasta Olsztyn
Piotra Grzymowicza 
Iwetta Gintowt-Paprocka (Liszki)
za 5 fotografii bez tytułu


I. Złote Szkło
    – Rafał Michalak (Wrocław)
za fotografie: „Wstyd” oraz serię 5 fotografii pod tytułem „Ściana”











II. Srebrne Szkło 
    Arkadiusz Branicki (Opole)
za fotografię „Sleep”



III. Brązowe Szkło  
    – Barbara Dukszta, (Kętrzyn)
za fotografię „bez tytułu”

kategoria człowiek
I. Złote Szkło
    – Iwetta Gintowt-Paprocka (Liszki)
za fotografię „bez tytułu”

II. Srebrne Szkło
    – Piotr Grochala (Warszawa)
za fotografię „Tajemniczy Lublin_3”

III. Brązowe Szkło 
    – Michał Sieradzan (Kielce)
za fotografię „Drzewo pamięci”

I. Złote Szkło
    – Joanna Borgieł (Kraków)
za fotografie „Ice-graphic I, II, III










II. Srebrne Szkło
    – Michał Wichowski (Olsztyn)
    za fotografię „Łabędź”


III. Brązowe Szkło 
    Cezary Krywiczanin (Mrągowo)
za fotografię „Ważka”

kategoria natura

kategoria architektura


Jury postanowiło również wyróżnić następujące prace i ich autorów:


W kategorii "Człowiek":

Przemysław Niepokój-Hepnar, Krosno, za fotografie: „LP2, „LP5”
Michał Włoch, Rudniki, za fotografię „Do granic”
Tomasz Grabowski, Olsztyn, za fotografię „3. Wspomnienie osób nieobecnych”
Jacek Szczerbaniewicz, Jelenia Góra, za fotografie „Sąsiedzi”, „Podwójny portret”, „Oczekiwanie”
Arkadiusz Branicki, Opole, za fotografie „To high”, „Sleeker”, „Miriam”, „Rope”
Łukasz Pepol, Olsztyn, za serię fotografii „Duchy Pruskie I-VI”
Marek Michalski, Bukwałd, za fotografię „Fala”


W kategorii "Natura":

Piotr Witkowski, Włocławek, za fotografie: „Leśny człowiek, „Mówiące drzewo, „Słoń zaklęty w mrocznym drzewie”, „Aleja świetlistych drzew”
Sebastian Suliński, Ramsowo, za fotografię „Bezmiar Królestwa Juraty”
Edyta Derecka, Olsztyn, za fotografie: „W gąszczu”, „W sieci”, „Tańczące maki”
Cezary Krywiczanin, Mrągowo, za fotografie: „Wyspa Sazan”, „Albański klimat”
Michał Sieradzan, Kielce, za fotografię „Tajemnice planety”
Piotr Sienkiewicz, Olsztyn, za fotografię „Sen o księżycu”


W kategorii "Architektura":

Piotr Figiel, Winnipeg, Kanada, za fotografię „Wieża”
Anna Jakubowska, Gdańsk, za fotografię „Cmentarze Nowego Jorku IV”
Natalia Knycz, Kozy, za fotografię „Szczyt 03”
Franciszek Kluczyński, Łódź, za fotografię „Cień”
Łukasz Resiak, Świdnik, za fotografię „Chiaroscuro infiniti IV”



Jury postanowiło ponadto zakwalifikować do wystawy pokonkursowej następujące prace:

fotografię  „Praskie perełki” - Magdalena Szurek, Olsztyn 
fotografie:  „Sylwester na froncie”, „Marsz II” - Jakub Ochnio, Zgłobice
fotografię  „Cisza” - Aleksandra Jarocka, Olsztyn
fotografię  „Chiaroscuro infinite VIII” - Łukasz Resiak, Świdnik
fotografię  „AP150429” - Adam Pręzak, Kielce
fotografie  „Tajemniczy Lublin_1”, Przebudzenie_1”,
„Przebudzenie_2”, „Przebudzenie_3” - Piotr Grochala, Warszawa


Nagrodzone oraz wyróżnione prace znajdą się na wystawie pokonkursowej, której wernisaż odbędzie się wraz z galą rozdania nagród dnia 5 listopada 2015 roku w Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultura w Olsztynie, przy ulicy Dąbrowszczaków 3 w Olsztynie. Wstęp na galę rozdania nagród oraz wystawę jest wolny.

Fundatorami nagród są: Prezydent Miasta Olsztyn Piotr Grzymowicz, Highlander Polska, Fotosilesia, Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, ABFOTO oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Patronat medialny sprawują: Gazeta Olsztyńska, Polskie Radio Olsztyn, TVP Olsztyn,
Foto-konkursy.info, Camera.pl, Olsztyn Żyje, Telewizja Olsztyn, Portal Olsztyn24.com, Bez Wierszówki.

Konkurs wspierają dofinansowaniem Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich.
W składzie jury zasiadali: Krzysztof Gierałtowski, Igor Omulecki, Marek Marcinkowski, Paweł Staszak, Mieczysław Wieliczko.
Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Kamienica Naujacka, ul.Dąbrowszczaków 3, 10-538 Olsztyn.

Krzysztof Gierałtowski
Igor Omulecki
Marek Marcinkowski
Paweł Staszak
Mieczysław Wieliczko

Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne
Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne
Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne
człowiek - architektura - natura
człowiek - architektura - natura

2
3
1
2
3
1
2
3
edycja 2014
1
strona główna            wyniki konkursu        regulamin konkursu /doc/  /pdf/           nagrody /doc/   /pdf/         gala finałowa